Pažangiausiose šalies įmonėse ir institutuose apsilankę studentai: pažintis su Lietuvos mokslininkų pasiekimais įkvepia kurti
Šimtas Klaipėdos ir Vilniaus studentų, kolegijoje studijuojančių socialinius mokslus, apsilankė dešimtyje progresyviausių šalies institutų bei įmonių ir įsitikino, kad sutelkus bendras kelių mokslo sričių pajėgas pasiekiami rezultatai, naudingi kiekvienam iš mūsų. Studentai projekto „MoksloTuras“ metu pažinę Lietuvos mokslininkų pasiekimus, patys pasiryžę jau netolimoje ateityje pradėti kurti inovacijas.

„Vienas iš svarbiausių mokslo populiarinimo projektų tikslų – ištrinti esamas ribas tarp visuomenės ir mokslo bei skatinti skirtingų mokslo sričių bendradarbiavimą. Socialinių mokslų studentai dažnai nesusimąsto, kad jų žinios, gebėjimai ar įgūdžiai gali būti naudingi ir kitose mokslo srityse – juk kūrybiškumas ir inovatyvumas reikalingas visur“, – pabrėžia Tomas Žalandauskas, Baltijos pažangių technologijų instituto direktorius.

Pasak įmonėse apsilankiusios studentės Gretos Tautavičiūtės, tokie projektai padeda suprasti, jog Lietuvos mokslas yra pažangus ir mūsų tyrėjai neatsilieka nuo kitų pasaulio valstybių.

„Šio projekto dėka supratau, kad Lietuvos ateitis gali būti šviesi, jei mes, jauni žmonės, mąstysime inovatyviai, kursime ir įgyvendinsime savo idėjas“, – įspūdžiais dalinasi studentė.

„MoksloTuro“ iniciatoriai pasakoja, kad studentų, vykusių į įmones ar tyrimų centrus domėtis jų veikla ir plėtojamais mokslo tyrimais, įspūdžiai ir atsiliepimai yra itin geri ir įkvepiantys.

„Šie studentai pradeda skleisti žinią, kad Lietuva yra pažangi aukštųjų technologijų srityje, čia gerai išplėtotos IT, biotechnologijų, lazerių sektoriai, kuriamos naujos žinios ir produktai, stiprėja verslo ir mokslo partnerystė“, – sako Reda Mikalauskaitė, „MoksloTuro“ Socialinių mokslų kolegijos studentams organizatorė.

Studentai, dalyvaudami projekte „MoksloTuras“, lankėsi lazerius gaminančioje įmonėje „Altechna“, Lazerių tyrimų centre, Biochemijos ir Biotechnologijų institutuose, Robotikos mokykloje, Valstybinėje teismo medicinos tarnyboje ir kitose įstaigose. Lapkritį studentai lankysis IT centruose – įmonėse „Barclays“ ir „Microsoft“.

„MoksloTuras“ buvo organizuojamas įgyvendinant projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“. Projektas šiemet finansuoja dar keliolika renginių mokyklose ir universitetuose. Buvo atrinkti humanitarinių, socialinių, fizinių, žemės ūkio, biomedicinos ir technologijų mokslams populiarinti skirti renginiai – vyks mokslo savaitės, dirbtuvės, bus rengiamos stovyklos, žaidimai, stebėjimai, mugės, ekskursijos ir kiti renginiai.

Projekto tikslas – prisidėti prie mokslo pažinimo, gerinti visuomenės gebėjimus suprasti bei naudoti mokslo ir technologijų pasiekimus, ugdyti Lietuvos mokslininkų, tyrėjų mokslo ir technologijų populiarinimo gebėjimus.
 
Projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ įgyvendina viešoji įstaiga Socialinių inovacijų institutas. Kuriant mokslo populiarinimo renginių rėmimo sistemą, norima atspindėti kuo įvairesnę mokslo populiarinimo patirtį, užtikrinti skaidrų ir objektyvų finansavimo procesą, todėl siekiama bendradarbiavimui projekte sutelkti kuo daugiau organizacijų ir institucijų.

Projektas įgyvendinamas pagal 2007–2013 m. žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ VP1–3.2–ŠMM–02–V priemonę „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.







 
Pažangiausiose šalies įmonėse ir institutuose apsilankę studentai: pažintis su Lietuvos mokslininkų pasiekimais įkvepia kurti